Kvalita

 

Certifikace dle standardu IFS

V Mlékárně Otinoves proběhl certifikační audit dle mezinárodního potravinářského standardu IFS (International Food Standard) 7. verze a výroba plísňového sýru Niva extra a výroba tvarohu byla certifikována s úrovní shody odpovídající vyššímu stupni „Higher Level“. Mlékárna tímto standardem plní požadavky nejnáročnějších zákazníků – obchodních řetězců a nadnárodních společností.

Certifikát ITC

Po splnění požadavků ČSN EN ISO 22 000 Systémy managementu bezpečnosti potravin byla Mlékárna Otinoves s.r.o. úspěšně recertifikována na tento standard v rozsahu: Výroba přírodních plísňových sýrů Niva extra a výroba tvarohu, Prodej potravin a Výroba krmných surovin.

Regionální produkt Moravského krasu

Toto onačení získal sýr NIVA extra v rámci programu regionálního značení řemeslných výrobků a zemědělských a přírodních produktů. Cílem značení je zviditelnit region Moravského krasu a podpořit místní výrobce. Značka usnadňuje orientaci zákazníkům, a to jak turistům, kteří si chtějí odvézt skutečně pravý suvenýr z Moravského krasu, tak i místním obyvatelům, kteří chtějí svým nákupem podpořit především své výrobce.

Mlékárenský výrobek roku 2016

Přírodní plísňový sýr Niva získal ocenění Mlékárenský výrobek roku 2016 v kategorii sýry zrající aromatické. Toto ocenění uděluje Ministerstvo zemědělství a Českomoravský svaz mlékárenský. Vyhlášení výrobků proběhlo dne 24.5.2016 při příležitosti oslav Světového dne mléka v Kutné Hoře.

Certifikát Český výrobek

V červnu 2011 byla Mlékárna Otinoves mezi prvními patnácti výrobci, kteří získali pro své produkty označení Český výrobek – garantováno Potravinářskou komorou ČR. Tento certifikát zaručuje zákazníkům, že výrobek byl vyroben převážně z domácích surovin.

Certifikát CQS

Tento certifikát dokládá splnění požadavků dle normy ČSN EN ISO 22000:2019 systému managementu bezpečnosti potravin a na základě kladného výsledku auditu ho Mlékárně Otinoves vystavil certifikační orgán CQS Praha.

Zpětný odběr a využití odpadu EKO-KOM

Mlékárna Otinoves uzavřela Smlouvu o sdruženém plnění se společností EKO-KOM a.s. plní tak s účinností od 1.4. 2004 svou povinnost zajistit zpětný odběr a využití odpadu z obalů podle §13 odst.1 písm.c) zákona č. 477/2001Sb. o obalech.

Sýr NIVA extra v KOSHER kvalitě

Výroba KOSHER šarže sýru NIVA extra probíhá pod dozorem Vrchního zemského a pražského rabinátu, za spolupráce Židovské obce Olomouc. V případě zájmu o sýr Niva v kosher kvalitě kontaktujte naše obchodní oddělení či rabinát Židovské obce v Praze rabinat@kehilaprag.cz.

Ocenění nadstandardní kvality KLASA

Mlékárna Otinoves získala prestižní ocenění pro kvalitní české potravinářské a zemědělské produkty v rámci Národního programu pro podporu domácích potravin – pod značkou KLASA. Oceněn byl náš výrobek plísňový sýr NIVA extra. Obdržením tohoto ocenění garantujeme našim zákazníkům tu nejvyšší kvalitu plísňového sýru NIVA a 100% český původ použitých surovin.

Certifikát IQNet

Mlékárna Otinoves s.r.o. získala certifikát celosvětové organizace IQNet, t.j. síť nejvýznamnějších certifikačních orgánů pro certifikaci systémů managementu, v níž jsou zapojeny certifikační organizace z více než 35 zemí celého světa

Výrobek Olomouckého kraje 2021

Sýr s ušlechtilou plísní  NIVA Extra získal i v roce 2021 ocenění „Výrobek Olomouckého kraje 2021“ v kategorii sýry včetně tvarohu. Byla hodnocena a oceněna nejen chuť sýra, ale i kvalita použitých mlékárenských surovin, použitý
výrobní postup a také design obalu.
Potravinářské výrobky byly hodnoceny porotou složenou ze zástupců Agrární komory Olomouckého kraje, Státní zemědělsko – potravinářské inspekce a
dalších odborníků.