Mlékárna Otinoves obnovuje výrobu, otevírá se i její prodejna

OTINOVES (okr. Prostějov) 24. 5. 2020 – Většina zaměstnanců Mlékárny Otinoves je zdravých, prošla opakovaně testy na covid-19 s negativním výsledkem a může se vrátit do práce. Už o víkendu tedy mlékárna udělala všechna přípravná opatření. Celý provoz i podniková prodejna prošly důkladnou sanitací a dezinfekcí a v pondělí tak mlékárna obnoví chod. Otevře se i podniková prodejna. „Začínáme standardní ranní směnou a prodejnu otevíráme v obvyklém čase,“ potvrdila ředitelka Mlékárny Otinoves Hana Zouharová.

Jediný výrobce sýru Niva na Moravě přerušil výrobu 8. května. Od té doby bylo všech zhruba pět desítek zaměstnanců doma v karanténě. S pozitivním testem na covid-19 ale naštěstí zůstala jen pětina zaměstnanců. Část z nich je již k dnešku také negativních.

„Za nás za všechny děkuji kolegům z Olmy a Mlékárny ve Valašském Meziříčí, našemu starostovi Petru Kolářovi a starostům obcí, kteří nám pomáhali, jak se dalo. A také všem lidem, kteří nás podporovali na sociálních sítích a byli s námi solidární,“ shrnula ředitelka Zouharová dění uplynulých 14 dní.

Po obnovení provozu nyní mlékárna rozbíhá speciální akci, kterou by chtěla stabilizovat svou finanční situaci. Čtrnáctidenní výpadek je pro podnik, který má běžně za měsíc milionové tržby, skličující.

Minikampaní s názvem „Procento pro zdraví“ by proto společnost chtěla oslovit konečné zákazníky, aby v podnikové prodejně utratili o jedno procento více, než jsou zvyklí. Současně jde také o prosbu na obchodní partnery, aby procento z marží, které získávají z prodeje otinovské nivy, jakýmkoli způsobem uvolnili na stabilizaci mlékárny nebo poskytli slevy. „Jediné procento pro nás v tuto chvíli znamená obrovskou pomoc,“ říká Zouharová. Minikampaň poběží na sociálních sítích a cíleně v komunikaci s obchodními partnery.

Vedení mlékárny v tuto chvíli věří, že se podaří získat zpět všechny obvyklé zákazníky a obchodní vazby. „Snažili jsme se udělat během těch 14 dní maximum, abychom byli neustále v kontaktu s dodavateli mléka i zástupci obchodů a nevypadli z dodavatelského systému,“ říká ředitelka Mlékárny Otinoves s tím, že většina velkých zákazníků přislíbila pokračování odběru, a to i přesto, že musela narychlo shánět Nivu jinde. „Velmi si toho vážíme,“ dodala.

KONTAKT:

Eva Kijonková, mediální zastoupení Mlékárny Otinoves, tel. +420 721 857 097