MOT - mlékárna Otinoves

KvalitaKvalitaMlékárenský výrobek roku 2016

Přírodní plísňový sýr Niva získal ocenění Mlékárenský výrobek roku 2016 v kategorii sýry zrající aromatické. Toto ocenění uděluje Ministerstvo zemědělství a Českomoravský svaz mlékárenský. Vyhlášení výrobků proběhlo dne 24.5.2016 při příležitosti oslav Světového dne mléka v Kutné Hoře.

Certifikát Český výrobek

V červnu 2011 byla Mlékárna Otinoves mezi prvními patnácti výrobci, kteří získali pro své produkty označení Český výrobek - garantováno Potravinářskou komorou ČR. Tento certifikát zaručuje zákazníkům, že výrobek byl vyroben převážně z domácích surovin.

Ocenění nadstandardní kvality KLASA

Mlékárna Otinoves získala prestižní ocenění pro kvalitní české potravinářské a zemědělské produkty v rámci Národního programu pro podporu domácích potravin – pod značkou KLASA. Oceněn byl náš výrobek plísňový sýr NIVA extra. Obdržením tohoto ocenění garantujeme našim zákazníkům tu nejvyšší kvalitu plísňového sýru NIVA a 100% český původ použitých surovin.

Certifikace dle standardu IFS

V Mlékárně Otinoves proběhl certifikační audit dle mezinárodního potravinářského standardu IFS (International Food Standard) 6. verze a výroba plísňového sýru Niva extra a výroba tvarohu byla certifikována s úrovní shody odpovídající vyššímu stupni "Higher Level". Mlékárna tímto standardem plní požadavky nejnáročnějších zákazníků - obchodních řetězců a nadnárodních společností.

Certifikát CQS

Tento certifikát dokládá splnění požadavků dle normy ČSN EN ISO 22000:2006 systému managementu bezpečnosti potravin a na základě kladného výsledku auditu ho Mlékárně Otinoves vystavil certifikační orgán CQS Praha.

Certifikát IQNet

Mlékárna Otinoves s.r.o. získala certifikát celosvětové organizace IQNet, t.j. síť nejvýznamnějších certifikačních orgánů pro certifikaci systémů managementu, v níž jsou zapojeny certifikační organizace z více než 35 zemí celého světa

Certifikát ITC

Po splnění požadavků ČSN EN ISO 22 000 Systémy managementu bezpečnosti potravin byla Mlékárna Otinoves s.r.o. úspěšně recertifikována na tento standard v rozsahu: Výroba přírodních plísňových sýrů Niva extra a výroba tvarohu, Prodej potravin a Výroba krmných surovin.

Sýr NIVA extra v KOSHER kvalitě

Výroba KOSHER šarže sýru NIVA extra probíhá pod dozorem Vrchního zemského a pražského rabinátu, za spolupráce Židovské obce Olomouc. V případě zájmu o sýr Niva v kosher kvalitě kontaktujte naše obchodní oddělení či rabinát Židovské obce v Praze rabinat@kehilaprag.cz

Výrobek Olomouckého kraje 2009

Sýr NIVA extra získal ocenění Výrobek olomouckého kraje oceňující nejen chuť, kvalitu použitých surovin a použitý výrobní postup, ale i také design obalu. Potravinářské výrobky hodnotily tři poroty složené ze zástupců agrární komory, české potravinářské inspekce a dalších odborníků, ale i zástupců laické veřejnosti.

Regionální produkt Moravského krasu

Toto onačení získal sýr NIVA extra v rámci programu regionálního značení řemeslných výrobků a zemědělských a přírodních produktů. Cílem značení je zviditelnit region Moravského krasu a podpořit místní výrobce. Značka usnadňuje orientaci zákazníkům, a to jak turistům, kteří si chtějí odvézt skutečně pravý suvenýr z Moravského krasu, tak i místním obyvatelům, kteří chtějí svým nákupem podpořit především své výrobce.

Zpětný odběr a využití odpadu EKO-KOM

Mlékárna Otinoves uzavřela Smlouvu o sdruženém plnění se společností EKO-KOM a.s. plní tak s účinností od 1.4. 2004 svou povinnost zajistit zpětný odběr a využití odpadu z obalů podle §13 odst.1 písm.c) zákona č. 477/2001Sb. o obalech.

MOT - Mlékárna Otinoves © 2011 powered by WebEffect.cz